prof. dr hab. n. med. Maria Bożena Cioch

Zainteresowania zawodowe prof. Marii Bożeny Cioch skupiają się przede wszystkim na diagnozowaniu i leczeniu nowotworów układukrwiotwórczego – ostrych i przewlekłych białaczek, chłoniaków, szpiczakaplazmocytowego, nowotworów mieloproliferacyjnych i zespołów mielodysplastycznych.
Współpracując z Polską Grupą ds. Leczenia Białaczek u Dorosłych brała udział wtworzeniu nowych standardów leczenia nowotworów hematologicznych.
Współtworzyław roku 1997 Oddział Transplantacji Szpiku w Lublinie i wprowadzała nowe metodyprzeszczepiania komórek macierzystych szpiku. Pod jej kierunkiem wykonanoblisko 1000 transplantacji.
Od ok. 20 lat związana jest także z Oddziałem OnkologiiKlinicznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie diagnozuje i leczyzaburzenia układu krwiotwórczego w nowotworach niehematologicznych.
Pracującprzez wiele lat w Poradni Hematologicznej Wojewódzkiego SzpitalaSpecjalistycznego w Lublinie oraz Poradni Hematologicznej Centrum OnkologiiZiemi Lubelskiej zdobyła duże doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu niedokrwistościoraz zaburzeń krzepnięcia, w tym trombofilii.
Jest wielokrotną laureatkąNagrody JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Ministra Zdrowia.
Pod jej kierunkiem zdobyło specjalizację z chorób wewnętrznych i hematologiiwielu lekarzy.
Była także promotorem 6 rozpraw doktorskich, recenzentemlicznych prac doktorskich oraz dorobku na stopień profesora.
Jest autorem iwspółautorem ponad 300 publikacji i doniesień zjazdowych oraz podręcznikówakademickich i monografii.
Chwilowa przerwa w przyjęciach pacjentów.

Umów wizytęCookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ