dr n. med. Małgorzata Skórska

Dr n. med. Małgorzata Skórska
Specjalista psychiatra
Psychoterapeuta
Specjalista terapii środowiskowej
Pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego SP ZOZ w Łęcznej. Jest kierownikiem Zespołu Leczenia Środowiskowego SP ZOZ w Łęcznej.
Autor i współautor 58 publikacji oraz doniesień zjazdowych.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
W 2019 roku ukończyła 4,5-letni Podyplomowy Kurs Psychoterapii w nurcie psychodynamicznym i systemowym, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Aktualnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w metodzie psychodramy wg Moreno przy Polskim Instytucie Psychodramy w Krakowie. Od 2009 r. jest konsultantem we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń w SP ZOZ w Łęcznej (obecnie Klinika Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń Uniwersytetu Medycznego w Lublinie).
Jej praca doktorska dotyczyła oceny stanu zdrowia psychicznego u osób poparzonych.  W kręgu jej zainteresowań zawodowych jest m.in. praca z traumą, czyli różnego rodzaju trudnymi sytuacjami stresowymi, takimi jak ciężka choroba somatyczna (nowotwór, uraz, wypadek, covid) oraz innymi ciężkimi stanami emocjonalnymi (wypalenie zawodowe, mobbing). Praca z traumą ma charakter spotkań psychoterapeutycznych, które skupiają się na konkretnym wydarzeniu z życia pacjenta i pomagają w radzeniu sobie z jego skutkami.
Posiadając 20-letnie doświadczenie zawodowe lekarza psychiatry opracowuje indywidualny plan terapeutyczny dla każdego pacjenta wykorzystując nie tylko możliwość leczenia farmakologicznego, ale także różnego rodzaju oddziaływania psychoterapeutyczne.
Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów łączy różne szkoły psychoterapii. Korzysta z wielu metod, w tym z psychodramy, czyli terapii ciałem.

Z Centrum Medycznym Operowa Pani Doktor współpracuje od lutego 2022 r.

czwartek 15.00 - 19.00,
cena wizyty od 180 zł.

Umów wizytęCookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ